December 4, 2011

Додаткові матеріали до лекції "П'ять ідей" @EJF 2011

§ talks     # ejf talks

Після моєї лекції у Львівській політехніці на EJF 2011 я отримав багато відгуків і тому викладую деякі матеріали, які, на мою думку, будуть корисні тим, кого зачепила та розповідь.

Ось сама презентація:

Якщо ви, проглядаючи презентацію, натиснете S, то побачете speaker notes, які частково зможуть допомогти вам згадати, про що йшла мова.

Крім того, хочу порекомендовати деякі книжки:

Thinking Critically by John Chaffee

Ця книжка про то, як розвивати свою здатність до критичного мислення. Особисто я вважаю, що вона обов’язкова до читання всім, хто навчаеться у вузах.

Нажаль, є тільки англійською.


Ководство Артемія Лебедєва.

Хоча ця книжка здебільшого про дизайн, я вважаю, що її варто прочитати всім - вона багато що розказує про увагу до деталей та практичність результатів роботи.

Приклади та роздуми легко преносяться практично на будь-яку сферу діяльності і пояснюють, що означає прагнути до мастерства і як перевершувати очікування.

Книга також є у вільному доступі в інтернеті.


Oxford Guide to Effective Writing and Speaking by John Seely

Ми з вами говорили про те, що переважна більшість непорозумінь виникає через спотворену коммунікацію. Ця книга розглядає розмовну та письмову мови та пояснює, як передавати свою думку максимально зрозуміло.

Нажаль, я не знаю аналогічних книжок ні для української, ні для російської мов.— `If you knew Time as well as I do,' said the Hatter, `you wouldn't talk about wasting IT. It's HIM.'
$ Last updated: Feb 7, 2021 at 13:38 (EET) $